Mam na imię Magda

Z wykształcenia jestem doktorem nauk biologicznych (studia biotechnologiczne) i muzykiem instrumentalistą (wiolonczela). Moją pasją i zarazem specjalizacją jest tematyka porodu. Od kilku lat prowadzę własne badania, obserwacje oraz śledzę aktualne doniesienia naukowe dotyczące porodów naturalnych i zmedykalizowanych oraz przyczyn powikłań okołoporodowych. Swoją wiedzą dzielę się na niniejszym blogu Siłami Natury, a także w szkołach rodzenia. Ukończyłam Akademię Wsparcia Okołoporodowego organizowaną przez Stowarzyszenie DOULA w Polsce, aby profesjonalnie wspierać kobiety w okresie okołoporodowym oraz towarzysząc w porodzie. Miałam także zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w kursie Paramana Doula, prowadzonym przez światowej sławy położnika Michel’a Odent’a i doulę Liliannę Lammers. W swojej pracy stosuję masaż szalem rebozo oraz olejki eteryczne najwyższej jakości. Od 2023 r. jestem w kadrze Akademickiego Kursu DOULA i prowadzę zjazd o fizjologii i medykalizacji porodów.

Prywatnie jestem żoną i mamą trójki dzieci, z czego dwoje urodziłam w domu. Lubię żeglować, jeździć na nartach, tańczyć i czytać dobre książki.

dr Magdalena M. Zielińska

Holistyczne wsparcie okołoporodowe

DYPLOMY I CERTYFIKATY

Certyfikat uczestnictwa w konferencji Holistic Maternity
Certyfikat zastosowania Rebozo w okresie okołoporodowym
Zaświadczenie udziału w XI Zlocie doul i położnych
Certyfikat Uwalnianie Traumy Porodowej
Certyfikat Paramana Doula
Dyplom Akademii Wsparcia Okołoporodowego
Holistyczne wsparcie okołoporodowe

REFERENCJE

Opinie o współpracy ze mną – za wszystkie jestem niezmiernie wdzięczna!

Magdalena jest cudowną kobietą z ogromem wiedzy. Miałam przyjemność brać udział w spotkaniu online, gdzie Magda opowiadała o porodzie siłami natury – był to bardzo przyjemny wykład, każdy miał czas na zadanie swojego pytania. Polecam Magdalenę z całego serducha, jako ogromne źródło potężnej wiedzy którą przekazuje z pełną empatią i wsparciem.

Ola

Magda dodaje pewności siebie w kwestii dawania życia. Ma naprawdę dużą wiedzę w tym zakresie. Potrafi doradzić. Po rozmowie z nią poczułam się silniejsza, a rady się przydały.

Kasia

Chciałabym jakoś wystarczająco opisać wsparcie duchowe i doulowe jakie otrzymałam od Magdaleny podczas porodu (oraz podczas dwóch wizyt PO), ale tego nie da się opisać. W zasadzie jestem pewna, że urodziłam tak spokojnie, radośnie i dobrze dzięki Jej słowom i czynom. Uciski na biodra w trakcie skurczy, a także utulanie mnie, do dziś wprowadzają mnie w stan wzruszenia, a nawet tęsknoty za Magdaleną (!), bo chyba nikt tak długo i tak intensywnie nie dał mi takiej kobiecej, matczynej i po prostu człowieczej miłości bezwarunkowej. Gdzieś przeczytałam kiedyś, że porody naturalne zwracają godność kobiecości. Dla mnie to kwintesencja tego jak czuję się dzisiaj, po połogu, z synkiem obok siebie. Dziękuję Magdalena. Może jeszcze do zobaczenia przy kolejnym porodzie (?) 😉
Niech Cię Pan Bóg błogosławi na tej drodze, masz DAR!

Pola

Magda ma niesamowicie rozległą wiedzę, dotyczącą fizjologii ciąży, porodu oraz połogu. Dla mnie Magda w niesłychany sposób łączy w sobie cechy wnikliwej słuchaczki, doświadczonej w swoim macierzyństwie kobiety (sama jest Mamą 3) oraz naukowca o wnikliwym umyśle. Z całego serca mogę polecić współpracę!

Magdalena

Magda pomogla mi opanowac trudne emocje, kiedy odeszly mi wody plodowe, a skurczy nie bylo i nie bylo… Byla tez bardzo pomocna, kiedy trafilam na sale porodowa i bylismy z mezem mocno zdezorientowani i nie chcielismy „oddac” naszego porodu personelowi. Wytlumaczyla, doradzila, przedstawila rzetelne fakty. Jestem jej niezmiernie wdzieczna, bo poczulam sie dzieki niej bezpieczniej, gdy moj porod sie zaczynal. To na prawde bezcenne miec pod telefonem w razie „W” kogos tak merytorycznego, kto jest na 100% po twojej stronie, komu mozesz zaufac.
DZIEKUJE!
Dzieki temu moje calosciowe doswiadczenie szpitalnego porodu jest pozytywne.

Anita

Poznałam Magdę w trakcie mojej drogi poszerzania świadomości okołoporodowej i zrozumienia zagadnień związanych z ciążą i porodem. Jej profesjonalizm, wiedza i spokój dały mi pewność, że idę w dobrym kierunku. Chciałabym, żeby była kiedyś przy moim porodzie. Szczerze polecam kontakt z Magdą w okresie okołoporodowym i nie tylko. Jako doulę i człowieka po prostu.

Kasia

Bardzo polecam kontakt z Magdą w okresie okołoporodowym (i nie tylko). To absolutna skarbnica wiedzy. Jak na naukowczynię przystało do wszystkiego o czym mówi, potrafi przywołać odpowiednie badania naukowe, co jest dla mnie szalenie imponujące. Poza wiedzą ma ogromne doświadczenie jako mama trójki dzieci z małą różnicą wieku, w tym dwójki urodzonej (bardzo świadomie) w domu. ❤️

Kasia

Magda to wspaniała ciepła osoba, która wspierała mnie i dodała wiary by urodzić w domu moją najmłodszą córeczkę. Przypomniała mi o tym jak silna jestem i poprowadziła przez tą piękna drogę. Merytorycznie zadbała również o sprawy o których można w tym pięknym momencie szczęścia zapomnieć ❤️ jestem jej ogromnie wdzięczna że pomogła spełnić mi moje marzenie.

Justyna

Bardzo jestem wdzięczna Tobie Magdo za to co robisz – na blogu, grupach porodowych – Twoje posty zawsze maja dla mnie duża wartość merytoryczną. A najbardziej cieszę się na nasze spotkanie przed moim porodem i nasz kontakt okołoporodowy. Twoja wiedza argumentacja była dla mnie ogromnym wsparciem w rozmowach z położną. Miałam więcej pewności siebie i spokoju mogąc nazwać lepiej nie tylko to czego chce, ale dlaczego! Zdecydowanie wsparłaś moje siły i pewność siebie na ostatniej prostej do naturalnego porodu i udało sie! Urodziłam w pełni siłami i drogami natury po cesarce dziecko 4430! (i to prawie w domu) 🥰 Dzięki Ci za Twe wsparcie, wrażliwość i obecność, kiedy tego potrzebowałam!

Karolina

Serdecznie polecam stronę Siłami Natury a także współpracę z Magdą. Skorzystałam z pomocy Magdy w trakcie swojego drugiego porodu. Mimo, że poród rozpoczął się w nocy Magda na bieżąco odpisywała na moje wiadomości. Informacje, których mi udzieliła pomogły w tym aby poród przebiegł naturalnie i bez medykalizacji, w naszym rytmie. Takie wsparcie było mi bardzo potrzebne, szczególniekiedy dookoła pojawiają się naciski rodziny czy wręcz personelu medycznego niezupełnie zgodne z naturalnym cyklem porodu.
Magda jest niezwykle ciepłą i miłą osobą, otwart ą na potrzeby rozmówcy, pociada bardzo szeroką wiedzę w dziedzinie porodów naturalnych, którą prezentuje na stronie Siłami Natury, ciągle ją poszerza i popularyzuje. Mam nadzieję, że tego typu doradztwo stanie się bardziej popularne w Polsce.

Anna